Aktualności | GTK rozgromił Kraków!

GTK rozgromił Kraków!

Published: 14.11.2016 / Section: Sport

Koszykarze GTK odnieśli spektakularne zwycięstwo nad AZS-em AGH Kraków. Zespół z Gliwic wygrał aż 91:63!

Spotkanie od początku pierwszej kwarty było zdominowane przez gliwiczan. Pierwszą skuteczną akcję przeprowadził Paweł Zmarlak, chwilę później swoimi umiejętnościami pochwalił się Tomasz Zych. Od dobrej strony pokazał się również Marceli Dziemba. Jednak to Marcin Salomonik, rozgrywając jeden ze swoich lepszych meczy, zdobył dla drużyny z Gliwic aż 26 punktów.

W kolejnych kwartach zawodnicy z Krakowa starali się odrobić straty, ale bezskutecznie. Po faulu na Aleksandrze Filipiaku gliwiczanie zdobyli 14 kolejnych punktów (76:43), grzebiąc ostatecznie wysiłki krakowian. Salomonik, trafiając dwa razy zza linii 6,75 metra, oraz Weselak, który ustalił wynik po 30 minutach gry (na 79:45) sprawili, że goście uznali swoją porażkę za pewnik. Trener GTK Paweł Turkiewicz, widząc że losy meczu są już przesądzone, wprowadził na boisko rezerwowych.

Ostateczny wynik to miażdżąca, bo aż 28-punktowa przewaga gliwiczan. – Szykowaliśmy się na ciężkie, wyrównane spotkanie. AZS Kraków wcale nie miał złego składu, po prostu krakowianie mieli dziś pecha. Wiedzieliśmy, że jeśli na początku narzucimy przeciwnikom swoje warunki i zagramy agresywnie w obronie, to spokojnie ten pojedynek wygramy – mówił po meczu Marcin Salomonik, kapitan GTK. – Cieszę się, że jestem w dobrej formie. Mam nadzieję, że w każdym następnym spotkaniu będzie podobnie – dodał.

W środę (16 listopada) GTK zagra w Poznaniu z Biofarmem Basket. W sobotę zaś (19 listopada) zmierzy się u siebie z Astorią Bydgoszcz. (pm)

GTK Gliwice – AZS AGH Kraków 91:63 (27:18, 23:19, 29:8, 12:18)

GTK: Filipiak 5 (1x3), Dziemba 18 (3x3), Radwański 3 (1x3), Zmarlak 11 (1x3), Ratajczak 6 – Salamonik 26 (4x3), Jędrzejewski 8, Rutkowski 5 (1x3), Kołcz 4, Weselak 3, Podulka 2, Pieloch. Trener Paweł Turkiewicz.

AZS AGH: Zych 5, Wróbel 6 (2x3), Wasyl, Kalinowski 11, Maj 7 (1x3) - Borówka 9, Krawczyk 6, Sulima 6 (2x3), Szumełda-Krzycki 6, Podworski 4, Zgłobicki 2, Koperski 1. Trener Wojciech Bychawski.