Aktualności | GTK na fali

GTK na fali

GTK na fali

Опубликовано: 12.03.2018 / Раздел: Sport

Kolejnym zespołem, który musiał uznać wyższość gliwickich koszykarzy był TBV Start Lublin, który przegrał 90:73. Sporą rolę w zwycięstwie GTK odegrał Marcin Salamonik, który w trzeciej kwarcie zdobył 17 punktów.

Przed tygodniem obydwa zespoły kończyły swoje spotkania w diametralnie różnych nastrojach. GTK po bardzo dobrym meczu pokonało Asseco Gdynię różnicą aż 20 punktów, natomiast TBV Start na własnym parkiecie uległ BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski  57:70. Dla lublinian porażka w tym spotkaniu była niezwykle bolesna, gdyż zespół cały czas walczy o udział w play off. Dlatego też podopieczni Davida Dedka jechali na Górny Śląsk z zamiarem zdobycia kompletu punktów i pokonania teamu z Gliwic po raz drugi w tym sezonie. Gospodarze także mieli coś do udowodnienia - w I rundzie rozgrywek doznali we wschodniej części Polski bolesnej porażki różnicą 25 "oczek". To zapowiadało spore emocje.

GTK rozpoczęło mecz z TBV Startem dokładnie jak przed tygodniem z Asseco. To goście zdobyli pierwszych siedem punktów. Niemoc gliwiczan przerwała przerwa na żądanie, ale dwie pierwsze odsłony przebiegały ze zmiennym szczęściem. W trzeciej kwarcie gospodarze rozpędzili się i kontynuowali dobrą passę do samego końca. Wśród zniechęconych przyjezdnych nie poddał się tylko Washington, który w pojedynkę walczył o to, by zniwelować rozmiary porażki. Ostatnie słowo należało jednak do gliwiczan, którzy odnieśli kolejne przekonywujące zwycięstwo.