Aktualności | Gliwiczanie Mistrzami Polski Niesłyszących w Koszykówce

Gliwiczanie Mistrzami Polski Niesłyszących w Koszykówce

Veröffentlicht: 12.05.2015 / Abschnitt: Sport

Zespół Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących „MIG” Gliwice wywalczył tytuł Mistrza Polski Niesłyszących w Koszykówce Mężczyzn. Finały zawodów rozegrano 9 i 10 maja w hali przy ul. Górnych Wałów w Gliwicach.

Mistrzostwa, organizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących i SSN ,,MIG," finansowane były ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Gliwice.

Gliwiczanie wystąpili w roli obrońców tytułu i nie zawiedli nadziei kibiców. Pokonali zespoły WKSG Poznań (88: 74) i Spartan Lublin (81 : 71), a w finale wygrali ze Świtem Wrocław 72:65.

Drużynowe zwycięstwo to nie koniec sukcesów. W najlepszej piątce tego turnieju znalazło się tez dwóch gliwickich zawodników: Mateusz Kaczmarek (na co dzień zawodnik Obry Kościan) i Jakub Wania, który występuje w GTK Gliwice. Gratulujemy!