Aktualności | Gliwiccy hokeiści znów triumfują!

Gliwiccy hokeiści znów triumfują!

Published: 14.03.2016 / Section: Sport

Początek 2016 roku jest niezwykle udany dla Kolejarza Gliwice. Z  finałów Halowych  Mistrzostw Polski 2016 w kategorii juniorów młodszych dziewczęta wróciły ze srebrnymi, a chłopcy brązowymi medalami.

Młodzi hokeiści zmierzyli się w pierwszy weekend marca w Gąsawie. W turnieju finałowym wzięło udział po sześć,  najlepszych w Polsce, zespołów dziewcząt i chłopców.

Gliwiczanki w pierwszym dniu mistrzostw pokonały Orient II łozina 2:0, KS Pomorzanin Toruń 7:2 oraz SMS Łódź 5:0. Drugi dzień mistrzostw rozpoczęły  od ważnego meczu z gospodyniami turnieju, LKS Gąsawa. Niestety, po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, Kolejarz przegrał 0:1.

W ostatnim starciu, decydującym o zdobyciu tytułu Wicemistrzyń Polski, gliwiczanki pewnie pokonały wielokrotne mistrzynie Polski, KS Hokej Start Brzeziny 4:0. To już czwarty medal Mistrzostw Polski (dwa złote i dwa srebrne), jaki gliwiczanki zdobyły w kategoriach juniorek i juniorek młodszych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Hokeistki Kolejarza zostały wyróżnione również nagrodami indywidualnymi, dla najlepszej zawodniczki finałów dla Patrycji Sęk i dla najlepszej bramkarki - dla Nicole Chruszcz.

zawodniczki KKS Kolejarz

W turnieju finałowym KKS Kolejarz Gliwice wystąpił w składzie: Nicole Chruszcz (bramkarka), Klaudia Pełka (bramkarka), Anna Lipka (kapitan drużyny), Patrycja Sęk, Natalia Wiśniewska, Sandra Tatarczuk, Aleksandra  Dymińska, Wiktoria Garbarz, Magdalena Kozera, Magdalena Joachim, Zuzanna Dzidowska, Natalia Oleś, Oliwia Pałasińska , Aleksandra Nawrocka, trenerami drużyny są Andrzej Micał i Janusz Micał.

O ile hokeistki Kolejarza przyzwyczaiły nas do medali, to dla chłopców brązowy medal zdobyty w Gąsawie jest pierwszym, po dwudziestoletniej przerwie, sukcesem gliwickiego hokeja na trawie w męskim wydaniu. Tak jak ich klubowe koleżanki, hokeiści Kolejarza bardzo dobrze rozpoczęli turniej finałowy, pokonując HKS Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 7:4. W kolejnym meczu musieli jednak uznać wyższość najlepszej drużyny turnieju finałowego, UKS Jedynka Żnin 1:7, a w ostatnim meczu sobotnich zmagań zremisowali z Wartą Poznań 1:1.

Decydujące o medalach mecze w niedzielnej części turnieju, gliwiczanie rozpoczęli od porażki 1:4 z UKH Juventą Środa Wielkopolska mimo, że do przerwy utrzymywali prowadzenie 1:0. W ostatnim swoim występie w turnieju finałowym, którego stawką był medal Mistrzostw Polski, pokonali Wicemistrzów Polski - LKS Gąsawa 2-1 i zapewnili sobie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. Oprócz brązowych medali, gliwicka drużyna została również uhonorowana pucharem Fair Play za postawę podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

zawopdnicy KKS KOlejarz

Skład brązowych medalistów Halowych Mistrzostw Polski: Javier Caron- Wrębel, Braian Mosur, Adam Worożyński, Michał Lange, Patryk Kłos, Patryk Muskała, Oskar Zieliński, Damian Proszowski, Patryk Stolarczyk, Dominik Grzegorz, Marek Mazanek, Maciej Matoga. Ponadto w eliminacjach regionalnych uczestniczyli również: Grzegorz Groński, Daniel Putio i Ksawery Klimas. Trenerami drużyny są Zdzisław Żabiałowicz i Beata Buczny.

- W rozegranych w tym roku finałach Halowych Mistrzostw Polski Kolejarz Gliwice zdobył komplet medali: złoty medal juniorek, srebro juniorek młodszych i brąz juniorów młodszych. To najlepszy początek roku w historii gliwickiego hokeja - mówi trener Janusz Micał. - Zawodniczki i zawodnicy, którzy zdobyli medale Mistrzostw Polski, uczą się w ZSO nr 4 w Gliwicach, jest to więc również duży sukces szkoły, która stwarza warunki dogodne zarówno do nauki, jak i treningów dla sportowców osiągających wyniki na tak wysokim poziomie. Nie zapominajmy również, że dzisiejsi medaliści Mistrzostw Polski rozpoczęli swoją przygodę z hokejem na trawie w klasach sportowych w SP 1, SP 20 i SP 32, a ich pierwszymi trenerami byli  Maciej Sołtysiak, Sabina Kloc, Bożena Wrona i Joanna Gałeczka. Nie było by też tych sukcesów, gdyby nie dofinansowanie projektu na szkolenie sportowe z budżetu miasta Gliwice .