Aktualności | Futsaliści Piasta znów na zwycięskiej ścieżce

Futsaliści Piasta znów na zwycięskiej ścieżce

Опубликовано: 14.01.2019 / Раздел: Sport

Bardzo udanie, bo od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli rundę rewanżową futsaliści Piasta Gliwice. W 12. kolejce spotkań podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali na wyjeździe AZS UG Gdańsk 9:3.

Gliwiczanie pojechali na Wybrzeże jeszcze bez dwóch nowych zawodników, których pozyskali w przerwie między rundami: Dominika Śmiałkowskiego i Brazylijczyka Douglasa. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu efektownego i zasłużonego zwycięstwa. Już w 5. min po rzucie wolnym, wykonywanym przez Franza, Segio Parra otworzył wynik tego spotkania. Ledwie 15 sekund później, po zagraniu z autu Omylaka, Franz podwyższył rezultat na 2:0, a jeszcze przed przerwą Marcin grzywa uderzeniem z dystansu zdobył trzecią bramkę dla gości.

Zaraz po przerwie, po klasycznej kontrze wyprowadzonej przez hiszpańskich graczy Piasta, Jose Pepo strzałem z bliska zdobył czwartego gola dla gliwiczan. Dopiero wtedy gospodarzom udało się po raz pierwszy pokonać Widucha. Podopieczni Klaudiusza Hirscha odpowiedzieli trzema trafieniami. Na listę strzelców po kolei wpisywali się Szadurski, Franz i… bramkarz Widuch. Serię tę przerwał Dawid Kawka. Gracz gospodarzy pokonał debiutującego w barwach Piasta Macieja Rozmusa. Mimo wysokiego prowadzenia gliwiczanie do końca grali o jak najwyższe zwycięstwo, co zaowocowało golami Szadurskiego i wracającego po kontuzji Dewuckiego. Na 9 sekund przed końcem Domżalski strzelił bramkę dla AZS-u, ustalając końcowy wynik.

W następnym meczu Piast podejmować będzie w Arenie Gliwice MOKS Słoneczny Stok Białystok. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę 20 stycznia. Początek – godz. 16.00.