Aktualności | Futsaliści Piasta z wygraną na koniec sezonu

Futsaliści Piasta z wygraną na koniec sezonu

Publié: 28.05.2018 / Section: Sport

W ostatnim meczu sezonu 2017/2018 futsalowa drużyna Piasta pokonała FC Toruń 3:0. Bramki dla gliwiczan zdobywali Gustavo, Lucas i Michał Widuch.

Przed tą ostatnią kolejką drużyna z Torunia miała jeszcze szanse na zdobycie nawet wicemistrzostwa Polski. Warunkiem było jednak pokonanie Piasta. Natomiast w przypadku gliwiczan  już  wcześniej  było wiadomo, że sezon ten zakończą na piątym miejscu. Pojawiały się nawet głosy, że gospodarzom może zabraknąć  motywacji, by ograć torunian...

Szybko jednak podopieczni Klaudiusza Hirscha rozwiali wątpliwości. Piast od początku tego meczu grał  bardzo dobrze w defensywie, nie pozwalając rywalom na stworzenie sobie klarownych sytuacji, a jeśli nawet gościom udawało się oddać strzał, to na posterunku był Michał Widuch. Kibice długo jednak czekali na pierwszego gola.  Tuż przed końcem pierwszej połowy Dewucki wypracował sytuację na oddanie strzału przez Gustavo. Brazylijczyk uderzył z ostrego kąta, pokonując bramkarza FC Toruń.

Po zmianie stron, tak jak się wszyscy spodziewali, goście rzucili się do ataku, ale trafili na bardzo dobrze dysponowanego Michała Widucha. Bramkarz Piasta bronił wszystkie strzały, udanie też interweniował na przedpolu. Z każdą kolejną minutą gasła wiara zawodników z Torunia, że sięgną po srebrne medale,  a rosło przekonanie u gospodarzy, że wygrają ten mecz.  W 37. minucie szkoleniowiec FC Toruń Łukasz Żebrowski zdecydował się wycofać bramkarza. Chwilę później Lucas przechwycił piłkę i strzałem z własnej połowy podwyższył wynik na 2:0. Czas szybko uciekał, torunianie grali coraz bardziej nerwowo, co  w 39.  minucie przełożyło się na stratę kolejnego gola. Tym razem futsalówka trafiła do Widucha, który bez zastanowienia kopnął ją w kierunku toruńskiej bramki, pieczętując tym trafieniem zwycięstwo Piasta i swoją dobrą grę.

Zaraz po meczu kibice mieli jeszcze okazję zobaczyć ceremonię wręczania srebrnych medali dla Gatty i brązowych dla FC Torunia. Dwa dni wcześniej złote krążki odebrali z rąk Macieja Karczyńskiego – prezesa Futsal Ekstraklasy – zawodnicy Rekordu Bielska- Białej. Piast z dorobkiem 24 punktów zakończył ten sezon na V miejscu.