Aktualności | Dziesiąte zwycięstwo przy Okrzei!

Dziesiąte zwycięstwo przy Okrzei!

Опубликовано: 04.04.2019 / Раздел: Sport

Mecz 28. kolejki, w którym Piast Gliwice mierzył się z Wisłą Płock, nie zawiódł oczekiwań kibiców. Niebiesko-Czerwoni pokonali gości 1:0 i tym samym odnieśli 10. zwycięstwo przy Okrzei w obecnym sezonie. Gola na wagę trzech punktów dla gliwiczan zdobył Piotr Parzyszek.

W pierwszej połowie meczu nie brakowało prób strzałów z dystansu. Rozpoczął Patryk Dziczek, lecz z jego uderzeniem, choć z dużym trudem, poradził sobie bramkarz Wisły Płock. W ekipie gości ataku na bramkę próbowali Damian Rasak i Giorgi Merebashvili. Jedyny jednak gol w tej odsłonie padł w 26. minucie, po uderzeniu Piotra Parzyszka. Dośrodkował w tej sytuacji Patryk Dziczek, a głową piłkę zgrał Jorge Felix. Do futbolówki dopadł napastnik Niebiesko-Czerwonych i wyprzedził próbę interwencji bramkarza Nafciarzy.

Po przerwie znów pierwsi zaatakowali gliwiczanie. Szansa otworzyła się przed Urosem Korunem, ale Słoweniec nie zdołał pokonać bramkarza gości. Bardzo blisko było również po błyskotliwej akcji Joela Valencii, który potężnie uderzył zza pola karnego. Golkiper Nafciarzy zbił jednak piłkę na poprzeczkę. Przyjezdni natomiast próbowali pokonać Placha głównie strzałami z dystansu, jednak Słowak doskonale wywiązywał się ze swoich zadań.

Gol Piotra Parzyszka okazał się jedyną bramką tego spotkania. Dzięki temu trafieniu Piast wygrał przy Okrzei czwarty mecz z rzędu i 10. w tym sezonie.