Aktualności | Dwumecz z Belgią: dobra gra gliwiczan

Dwumecz z Belgią: dobra gra gliwiczan

Publié: 09.12.2016 / Section: Sport

Zawodnicy futsalowej drużyny Piasta Gliwice bardzo dobrze zaprezentowali się w meczu polskiej kadry narodowej z Belgią. W pierwszym spotkaniu Polacy zremisowali 3:3, w drugim kadra narodowa rozbiła Belgów 6:1.

Największy sukces dwumeczu należał do Macieja Mizgajskiego. Strzelił trzy gole (jedną bramkę w pierwszym spotkaniu, dwie – z rzutów wolnych – w drugim meczu). Dzięki dobrej dyspozycji gliwiczanin znacząco przyczynił się do efektywnej gry całego zespołu. – Praca, którą wykonujemy, przynosi efekty. To widać już od początku roku. Idziemy w dobrym kierunku i wierzymy w to, co robimy – mówił po meczu Maciej Mizgajski.

Bardzo dobrze bronił Michał Widuch, który zagrał w drugim meczu (wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania), a Tomasz Lutecki (gliwiczanin, grający obecnie w Clearex Chorzów) pokazał się z najlepszej strony, strzelając Belgom dwa gole.

Michał Widuch, fot. Piast Gliwice

Drugi mecz, w którym padł rekordowy wynik (6:1), był popisem umiejętności całego polskiego zespołu. – Cieszymy się z tak okazałego zwycięstwa z trudnym rywalem. Początek meczu nie był tak udany, ale z każdą minutą zespół nabierał właściwego rytmu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Mamy nadzieję, że ta wygrana to dobry prognostyk przed przyszłorocznymi eliminacjami do mistrzostw Europy, które odbędą się w kwietniu – mówił na konferencji pomeczowej trener Andrzej Bianga. (pm)