Aktualności | Dwie srebrne szpady

Dwie srebrne szpady

Veröffentlicht: 03.07.2017 / Abschnitt: Sport

Jagoda Zagała i Mateusz Nycz, szermierze Piasta, wywalczyli dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Szpadzie.

Nycz był w gronie faworytów turnieju w Katowicach, wicemistrzostwo zdobyte przez Zagałę było natomiast jej największym sukcesem od czasu wejścia do kategorii seniorów. Oboje ulegli dopiero w walkach finałowych – Mateusz Nycz przegrywając 15:10 z Karolem Kostką, a Jagoda Zagała uznając wyższość Aleksandry Zamachowskiej (15:12).

W turnieju drużynowym Piast I Gliwice został sklasyfikowany na VI miejscu – zabrakło jednego trafienia do medalu. Piast II Gliwice ukończył turniej na VII miejscu, z tym samym rezultatem z Katowic wyjechały szpadzistki. ‒ Zarówno Jagoda,  jak i Mateusz mieli bardzo ciężką drogę do tego finału, ale jak widać dali radę. Bardzo dobrze walczyli też Damian Michalak i Aleksander Staszulonek. Ten drugi zakończył turniej indywidualny na siódmym miejscu. Świetnie biła się też Ewa Kawencka. Jest niedosyt, bo nie ma medalu w turnieju drużynowym, ale cieszymy się z tego, że cały czas we wszystkich kategoriach wiekowych jesteśmy w ścisłej, krajowej czołówce ‒ ocenia Maciej Chudzikiewicz, fechtmistrz Piasta i trener Mateusza Nycza.