Aktualności | Domowe zwycięstwo

Domowe zwycięstwo

Published: 08.10.2018 / Section: Sport

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej w ramach drugiej kolejki pokonały u siebie Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Akademiczki tylko w pierwszym secie pozwoliły rywalkom zwyciężyć. W pozostałych partiach już były górą.

Gliwiczanki podeszły do meczu ze świadomością porażki w ostatniej kolejce. Natomiast zawodniczki z Tarnowa napędzane były zwycięstwem. Dało się do zauważyć w pierwszym secie, w którym Akademiczki grały nerwowo i niedokładnie, co przełożyło się na porażkę 23:25.

Na początku drugiego seta wydawać się mogło, że i tym razem punkt powędruje do gości. Dobra passa dla tarnowianek szybko się jednak skończyła. Dzięki walce Sylwii Pelc i jej udanym zagraniom w ataku oraz bloku gospodynie odrobiły straty, a potem wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca drugiego seta i kolejnych.

Gliwiczanki zaczęły popełniać coraz mniej błędów i były skuteczniejsze w ataku, co doprowadziło do wygrania trzech setów z rzędu i ustalenia ostatecznego wyniku na 3:1 dla AZS-u Politechniki Śląskiej. (kr)