Aktualności | Cenny punkt dla Piasta

Cenny punkt dla Piasta

Опубликовано: 08.04.2019 / Раздел: Sport

Niezwykle emocjonujące i widowiskowe spotkanie mogli obejrzeć kibice zgromadzeni w sobotę na stadionie Wisły Kraków. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Patryk Dziczek i Michal Papadopulos.

Podopieczni Waldemara Fornalika od początku meczu ruszyli do ataku. Po kilku próbach strzałów, piłka wylądowała w bramce w 19. minucie. Patryk Dziczek mocno posłał futbolówkę w stronę bramki, ta jeszcze skozłowała przed wiślackim bramkarzem i wylądowała w siatce.
Kibice zebrani na krakowskim stadionie liczyli, że po podyktowaniu rzutu karnego przez arbitra Wisła wyrówna stan meczu, jednak Frantisek Plach wybronił trzecią jedenastkę w tym sezonie. Niestety 2 minuty później Matej Palcić oddał mocny strzał i doprowadził do wyrównania.
W drugiej odsłonie piłkarze nie zwolnili tempa. Dynamiczne akcje, precyzyjne podania, gra obu drużyn w ofensywie nie ustawała. Po niezwykle dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Matej Palcić.
Niebiesko-Czerwoni jednak nie tracili wiary i dążyli do wyrównania. Udało się to w 79. minucie meczu, za sprawą Michala Papadopulosa. Więcej goli w Krakowie nie padło. Podopieczni Waldemara Fornalika wywieźli z Krakowa cenny punkt. Kolejny sprawdzian dla drużyny z Gliwic już 13 kwietnia. Piast podejmie u siebie Koronę Kielce.