Aktualności | Było blisko, ale się nie udało

Było blisko, ale się nie udało

Publié: 03.10.2016 / Section: Sport

Koszykarze z GTK Gliwice przegrali z Max Elektro Sokołem Łańcut 77:73. Podczas rozgrywanego w Gliwicach spotkania gospodarzom zabrakło skuteczności.

W pierwszych minutach meczu koszykarze obu zespołów prezentowali się świetnie; było dużo dynamicznych akcji i szybkich ataków. Gra była wyrównana aż do przymusowej przerwy, kiedy awarii uległ panel sterowania tablicą świetlną.

Po powrocie na boisko gliwiczanom zaczęło brakować skuteczności. Wprawdzie na minutę przed końcem pierwszej połowy był remis (30:30), jednak tuż przed zejściem do szatni goście wysunęli się na prowadzenie. W drugiej połowie Max Elektro Sokół Łańcut wyraźnie dominował i grał dokładniej, natomiast gracze GTK przez cały mecz trafiali z niewiele ponad 50% skutecznością. Ostateczny wynik został ustalony na 77:73.

Najwięcej punktów dla GTK zdobył Paweł Zmarlak. Najskuteczniejszym graczem Sokoła był Marcin Sroka. 8 października GTK zagra w Prudniku z meritumkredyt Pogonią. (pm)

GTK GLIWICE – MAX ELEKTRO SOKÓŁ ŁAŃCUT 73:77 (23:16, 7:14, 20:26, 23:21)

GTK:

Filipiak 15, Radwański, Pieloch 3, Zmarlak 16, Ratajczak 2 – Dziemba 14 (4x3), Jędrzejewski 10, Podulka 7 (1x3), Rutkowski 4, Weselak 2, Salamonik. Trener Paweł TURKIEWICZ.

SOKÓŁ:

Zywert 8 (2x3), Czujowski, Koszuta 21 (1x3), Klima 10, Kulikowski 3 – Sroka 26 (2x3),

Balawander 6, Czerwonka 3, Szymański. Trener Dariusz KASZOWSKI. (źródło: GTK)