Aktualności | Brązowy medal dla piłkarek z SPR Sośnica!

Brązowy medal dla piłkarek z SPR Sośnica!

Veröffentlicht: 25.05.2015 / Abschnitt: Sport

Dziewczęta z drużyny SPR Sośnica Gliwice zajęły trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Dziewcząt rocznik 2002 w Kępnie.

Droga do sukcesu była bardzo wyboista, gliwiczanki trafiły go "grupy śmierci" gdzie walczyły z takimi drużynami jak Vistal Gdynia, Roxa Lublin, Bellator Ryjewo, Bukowia Buk. Rywalizację w grupie zakończyły na 3. miejscu co dawało awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Po rozstawieniu trafiły na drugi śląski klub w tych rozgrywkach MOSiR Polonia Łaziska. W bratobójczej walce z tarczą wyszły gliwiczanki pokonując Łaziska 12:9 (8:8,) co dało im awans do najlepszej ósemki turnieju.

W kolejnym etapie trafiły na Kusy Szczecin i po zaciętym spotkaniu zakończonym w regulaminowym czasie gry 11:11 doszło do rzutów karnych w który po wspaniałej postawie bramkarki Olgi Zwolenik zwyciężyły szczypiornistki ze Ślaska, co dało awans do pierwszej czwórki turnieju.

W walce o finał sośniczanki zmierzyły się z MTS Kwidzyn i po zaciętej walce musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając jedną bramką 8:9 (5:4). W meczu o trzecie miejsce ponownie trafiły na Bellator Ryjewo. Biorąc przykład ze swojej trenerki, wielokrotnej reprezentantki Polski i finalistki Mistrzostw Polski - Aleksandry Pawelskiej, postanowiły zapisać się na kartach historii piłki ręcznej w naszym kraju i pokonały rywalki z Ryjewa 18:13 (10:10), zdobywając brązowy medal Pucharu Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli Mistrzostw Polski Dziewcząt.

W pierwszej czwórce spotkały się drużyny MTS Kwidzyn , SPR Sośnica Gliwice, Bukowia Buk i Bellator Ryjewo, trzy drużyny z grupy eliminacyjnej gliwiczanek. Dodatkowo jedna z zawodniczek - bramkarka - Olga Zwolenik została wybrana do siódemki najlepszych zawodniczek mistrzostw.