Aktualności | Bez niespodzianki w Olkuszu

Bez niespodzianki w Olkuszu

Veröffentlicht: 18.04.2019 / Abschnitt: Sport

Wyjazdowe spotkanie SPR Sośnicy zakończyło się zwycięstwem zespołu z Olkusza wynikiem 34:25 (17:15). Od początku tempo gry było niezmiernie szybkie.

Sośnica próbowała głównie rozegrania do I linii, ale współpraca z kołem przynosiła liczne straty piłki. Olkuszanki atakowały głównie środkiem. Magdalena Frątczak blokiem zatrzymała kilka ataków zawodniczek SPR Olkusz. Dzięki zaskakującym rzutom z dystansu udało się wyrównać gliwiczankom, a zespołowo wyprowadzona kontra przyniosła prowadzenie po skutecznym trafieniu Aleksandry Olejarczyk (9:10). Było to niestety jedyne prowadzenie szczypiornistek Sośnicy w tym meczu.

Po przerwie coraz większą przewagę osiągać zaczęły olkuszanki. Podopieczne Marty Piorun nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gospodyniom i po 45 minutach przegrywały sześcioma "oczkami".

Szansa Sośnicy na 3 cenne punkty już 26 kwietnia w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Otmętowi Krapkowice. (mw)