Aktualności | AZS traci formę?

AZS traci formę?

Published: 28.11.2016 / Section: Sport

Siatkarkom AZS Politechniki Śląskiej Gliwice nie udało się pokonać zawodniczek Karpat Krosno. W spotkaniu 10. kolejki o mistrzostwo I ligi kobiet gliwiczanki przegrały 1:3 (25:16, 17:25, 15:25, 18:25).

Na początku wszystko szło bardzo dobrze. Pierwszego seta podopieczne Wojciecha Czapli wygrały, ale później sprawność Akademiczek spadła niemal do zera. Liczne błędy, niedokładności i masa straconych piłek spowodowały, że AZS nie był w stanie skutecznie zagrozić przeciwniczkom.

– W kolejnych setach zabrakło wszystkiego: dobrego przyjęcia, skutecznego ataku i bloku. Rywalki natomiast dobrze broniły i skutecznie kontrowały. W zasadzie wszystkie piłki, które szły w nasze pole, to były  punkty dla Krosna – mówił po meczu Wojciech Czapla, trener AZS.

Drużyna Karpat przed tą kolejką zajmowała przedostanie miejsce w tabeli, gliwiczanki natomiast plasowały się na 4. miejscu i wygrywały z takimi zespołami jak Joker Świecie a drużynie Wisły Warszawa potrafiły skutecznie zagrozić i podjąć walkę jak równy z równym. – Jest to niemiła niespodzianka. Zagraliśmy dokładnie tak jak w Szczyrku, bez pomysłu i przekonania, że można ten mecz wygrać. Nie wiem jak to wytłumaczyć – dodaje Wojciech Czapla.

Czy spadek formy Akademiczek utrzyma się do następnego meczu? Wszystko okaże się w przyszłą sobotę (3 grudnia). Gliwiczanki zmierzą się wtedy z PSPS Chemik Police. (pm)