Aktualności | Zwycięstwo w ostatnim meczu w roku!

Zwycięstwo w ostatnim meczu w roku!

Published: 14.11.2022 / Section: Miasto  Sport

W swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 3:1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Patryk Dziczek, Michał Chrapek i Dusan Kuciak, który zanotował gola samobójczego, a dla Biało-Zielonych trafił Michał Nalepa.

W pierwszym fragmencie meczu częściej przy piłce utrzymywali się zawodnicy Piasta. Podopieczni Aleksandara Vukovicia grali płynniej i dzięki temu tworzyli sobie sytuacje. Z biegiem czasu gra wyrównała się i toczyła głównie w środkowej strefie boiska. Brakowało konkretów i strzałów, a bramkarze musieli interweniować jedynie po dośrodkowaniach oraz uderzeniach z dystansu. I to właśnie po takim strzale padł jedyny gol w pierwszej połowie. Michał Chrapek mocno uderzył, a piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od Dusana Kuciaka i wpadła do bramki. Dzięki samobójczemu trafieniu do przerwy prowadzili Niebiesko-Czerwoni.

Druga połowa bardzo dobrze rozpoczęła się dla Piasta. Gliwiczanie podwyższyli swoje prowadzenie za sprawą trafienia Patryka Dziczka, który wykorzystał rzut karny. Po tej bramce gliwiczanie mogli kontrolować boiskowe wydarzenia z większym spokojem. Tak też było do końcówki rywalizacji, ale w 86. minucie kontaktowego gola strzelił Michał Nalepa. W doliczonym czasie zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych przypieczętował Michał Chrapek.