Aktualności | Zwycięstwo... i „5” w tabeli

Zwycięstwo... i „5” w tabeli

Опубликовано: 08.05.2023 / Раздел: Miasto  Sport

W sobotnim meczu 31. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (6 maja) Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:0. Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Michał Chrapek.

Szybkie prowadzenie i kontrola boiskowych wydarzeń – to pierwsza połowa Niebiesko-Czerwonych w skrócie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zatriumfowali w 15. minucie za sprawą ładnego trafienia Michała Chrapka. Przez cały czas byli dobrze zorganizowani i nie dawali zbyt wiele przestrzeni swoim rywalom, którzy zagrożenie stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry. Zawodnicy Piasta mieli więcej z gry, ale kolejnych okazji w pierwszej połowie już się nie udało wykorzystać.

W drugiej połowie większe posiadanie mieli zawodnicy gospodarzy, którzy mogli wyrównać z rzutu karnego. František Plach nie dał się jednak pokonać i obronił strzał Roberto Alvesa. W dalszych fragmentach meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, choć obie drużyny próbowały wykorzystywać wolne przestrzenie, tworzące się pomiędzy strefami. Skutkowało to szybkimi atakami, które nie przyniosły jednak zmiany rezultatu. Po sobotnim meczu Piast zajmuje obecnie piątą pozycję w tabeli Ekstraklasy.