Aktualności | Zawodniczki MIG Gliwice mistrzyniami Polski w siatkówce plażowej niesłyszących

Zawodniczki MIG Gliwice mistrzyniami Polski w siatkówce plażowej niesłyszących

Publié: 02.07.2024 / Section: Miasto  Sport

Złoto na Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej niesłyszących zdobyły zawodniczki Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice – Anna Krzak i Barbara Kołtun. Dodatkowo Barbara Kołtun została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Gratulacje!

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn organizowane przez Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminę Miasta Sulejów zostały rozegrane 25–27 czerwca w łódzkim Sulejowie.

W finale rozgrywek zawodniczki z Gliwic niespodziewanie pokonały mistrzynie Polski z 2020 roku i faworytki tego turnieju – parę z klubu Świt Wrocław, zajmując zaszczytne, 1. miejsce. Na 3. miejscu podium – za wrocławiankami – uplasował się duet reprezentujący barwy ŁKSG Łódź.

Po ceremonii wręczenia medali i pucharów ogłoszony został skład Reprezentacji Polski Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn, który będzie przygotowywał się do sierpniowych Mistrzostw Świata w Pradze. W gronie reprezentantów znalazły się m.in. zawodniczki z Gliwic. (ml/MIG Gliwice)