Aktualności | Udany finisz sezonu halowego lekkoatletów Piasta Gliwice

Udany finisz sezonu halowego lekkoatletów Piasta Gliwice

Опубликовано: 07.03.2023 / Раздел: Miasto  Sport

Trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli podczas Halowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego młodzi lekkoatleci Piasta Gliwice. W ostatnich zawodach na zakończenie sezonu halowego 2023 rywalizowało ok. 600 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu śląskich klubów.

Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego odbyły się w miniony weekend, 4–5 marca, w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach kończących sezon halowy 2023 o medale rywalizowali młodzi lekkoatleci z kategorii wiekowych U14 i U12. Mimo dużej frekwencji reprezentanci i reprezentantki Piasta Gliwice wywalczyli w zawodach łącznie 6 medali.

Mistrzem Śląska w biegu na 300 m został Mikołaj Rolecki. Reprezentant Piasta Gliwice i podopieczny Józefa Ramusa wystartował też w sprincie na 60 m, w którym zdobył srebrny medal. Tytuł najlepszego zawodnika na Śląsku w swojej kategorii wiekowej w biegu na 600 m wywalczył natomiast podopieczny Adama Śniegórskiego – Franciszek Mazik. Z kolei w kategorii wiekowej U14 mistrzem Śląska w biegu przez płotki na 60 m został Kacper Hutnik, na co dzień trenujący ze Zbigniewem Borkiem. Brązowymi medalami w skoku wzwyż w kategorii U12 mogą pochwalić się natomiast podopieczni Józefa Ramusa: Anna Gajda oraz Dawid Mucha.

Blisko strefy medalowej uplasowali się także: Adam Opała (4. miejsce w pchnięciu kulą), Przemysław Krzemiński (5. miejsce w pchnięciu kulą), Wiktoria Kabasa (5. miejsce w biegu na 300m), Jan Stasiak (5. miejsce w biegu na 1000 m), Kacper Złochowski (6. miejsce w skoku wzwyż), Filip Pawlowski (9. miejsce w biegu na 300 m), Maksymilian Chłond (9. miejsce w skoku w dal) oraz Maksymilian Karkus (10. miejsce w biegu na 60 m).

Dzięki wysokim wynikom gliwickich lekkoatletów klub GKS Piast zakończył mistrzostwa na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej (na 36 startujących klubów). Łączny bilans sezonu halowego 2023 Piasta to 14 medali w Mistrzostwach Śląska w różnych kategoriach wiekowych – w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Jesteśmy mocno podbudowani wynikami naszych zawodników. Mieliśmy utrudnione warunki treningowe, a i tak udało nam się wywalczyć sporo medali i – co ważniejsze – zawodnicy zrobili spory progres. To daje duże nadzieje, że sezon letni również będzie udany – podsumowuje Wojciech Rutyna, kierownik sekcji lekkiej atletyki GKS „Piast”.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom Piasta Gliwice serdecznie gratulujemy doskonałego zakończenia sezonu! (ml/piast.gliwice.pl)

Kacper Hutnik na 1. miejscu podium Trener Adam Śniegórski i Franciszek Mazik na 1. miejscu podium