Aktualności | Trzy punkty dla Gliwic!

Trzy punkty dla Gliwic!

Published: 20.03.2023 / Section: Miasto  Sport

W niedzielnym spotkaniu 25. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (19 marca) Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:0. Zwycięską bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Félix.

Pierwsza połowa była wyrównana. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a zespoły stwarzały zagrożenie pod bramkami po strzałach z dystansu i stałych fragmentach. To właśnie po jednym z dośrodkowań z rzutu wolnego Niebiesko-Czerwoni wyszli na prowadzenie. Damian Kądzior zagrał ze stojącej piłki, Ariel Mosór poprowadził do środka, a formalności dopełnił Jorge Félix, który z bliskiej odległości wbił futbolówkę do siatki. Po golu z 24. minuty podopieczni Aleksandara Vukovicia kontrolowali wydarzenia na boisku.

W drugiej połowie Niebiesko-Czerwoni nie dopuszczali rywali do zbyt wielu okazji sprzyjających wyrównaniu. Dobrze w bramce spisywał się František Plach. Zawodnicy Piasta sami również tworzyli sobie sytuacje do podwyższenia wyniku, ale Mateusz Abramowicz nie dał się pokonać po raz drugi. Gliwiczanie utrzymali wynik do zakończenia meczu i odnieśli trzecie zwycięstwo w czterech ostatnich meczach.