Aktualności | Szpadzista Piasta Akademickim Mistrzem Polski

Szpadzista Piasta Akademickim Mistrzem Polski

Veröffentlicht: 27.05.2024 / Abschnitt: Miasto  Sport

Szermierz Piasta Gliwice – Damian Michalak zwyciężył w Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym samym turnieju na 3. stopniu podium stanęła także reprezentantka niebiesko-czerwonych – Anna Wieczorek. Gratulacje!

W zawodach rozegranych w Warszawie rywalizowali polscy szermierze–studenci reprezentujący uczelniane kluby, wśród których było także wielu byłych reprezentantów i dawnych reprezentantek Piasta.

W turnieju męskim najlepiej poradził sobie Damian Michalak – szermierz Piasta Gliwice i student AWF Katowice, zajmujący 4. miejsce na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego. Gliwiczanin najpierw pokonał Wojciecha Lubienieckiego (15:11), a następnie zwyciężył z Janem Kardaszewiczem – wychowankiem Piasta, obecnie walczącym w barwach AGH Kraków (15:12). W finale spotkał się z Janem Urbanem z AWF Kraków i ta walka również zakończyła się pewną wygraną Michalaka (15:12), który zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. W turnieju startowali również Mikołaj Wesołowski i Wojciech Rzyczniak, którzy zajęli odpowiednio 6. i 12. miejsce.

Turniej żeński cieszył się jeszcze mocniejszą obsadą. Na liście startowej znalazły się bowiem tak dobre zawodniczki jak Kinga Zgryźniak czy Barbara Brych. I choć reprezentująca Piasta Anna Wieczorek nie była jego faworytką, to w swojej pierwszej walce 15:5 pokonała Karolinę Staszulonek, następnie w zaciętym pojedynku ćwierćfinałowym wygrała 11:10 z Cecylią Cieślik. Dopiero w półfinale musiała uznać wyższość Zofii Janelli, która ostatecznie sięgnęła po tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski 2024. Oprócz Anny Wieczorek i Karoliny Staszulonek w turnieju żeńskim startowały również Emilia Korkus i Klara Majgier. (ml/piast.gliwice.pl)