Aktualności | Siedem medali lekkoatletów Piasta

Siedem medali lekkoatletów Piasta

Published: 07.02.2022 / Section: Miasto

Tradycyjnie w czeskiej Ostrawie odbyły się Mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce. Ze względu na pandemię i spowodowane nią ograniczenia, w rywalizacji uczestniczyło nieco mniej zawodników i zawodniczek niż w poprzednich latach, ale i tak liczba ponad 300 lekkoatletek i lekkoatletów robi wrażenie. Reprezentanci Piasta Gliwice swoją obecność zaznaczyli siedmioma medalami.

Wicemistrzem Śląska w biegu na 3000 metrów został Cyprian Grzełka. Zawodnik Piasta  pokonał ten dystans w czasie 9 min 17,17 sek. Również na drugim stopniu podium stanęła Wiktoria Drózd. Kulomiotka pchnęła kulę o wadze 4 kg na odległość 10 m i 58 cm. Takie same miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów zajęła Oliwia Hałka, uzyskując czas 4 min 54,96 sek.

Dwa brązowe medale z zawodów przywiozła Magdalena Peciak, która w skoku w dal zaliczyła odległość 5 m, a w trójskoku osiągnęła odległość 10,70 m. Również Oliwier Czernel w biegu na 600 metrów z czasem 1 min 27,08 sek. zajął trzecie miejsce, podobnie jak Agnieszka Ślusarek, która na dystansie 60 metrów uzyskała czas 8,12 sek.

Oliwier Czernel i Oliwia Hałka uzyskali minima, które dają im prawo startu na halowych mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się w połowie lutego w Rzeszowie.