Aktualności | Remis z Zagłębiem

Remis z Zagłębiem

Опубликовано: 16.08.2016 / Раздел: Miasto

W spotkaniu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy (14 sierpnia) pomiędzy Piastem Gliwice a Zagłębiem Lubin nie padła ani jedna bramka. Piast remisuje trzeci mecz z rzędu.

Mimo gorącego dopingu publiczności na stadionie przy Okrzei, gliwiczanom nie udało się strzelić choćby jednego gola. Jak podaje na swojej stronie internetowej klub Piast Gliwice mecz obejrzało 4779 widzów.

Początek był dosyć wyrównany. Mimo, iż najdogodniejszą sytuację do zdobycia przewagi miał Aleksander Sedlar, to jego strzał został obroniony. Pod koniec pierwszej połowy Zagłębie odpowiedziało główką Papadopulosa, równie nieskutecznie.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanego ataku Piasta na bramkę Zagłębia. Niestety, strzelający Radosław Murawski, nie zdołał umieścić piłki w siatce. Od tamtej pory gliwiczanie mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale nie wykorzystali żadnej z nich remisując ostatecznie 0-0.

Z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego na trybunach obecni byli żołnierze z czterech jednostek wojskowych (JW AGAT, JW 4217 – IV wojskowy oddział gospodarczy, JW 4115 – VI batalion powietrznodesantowy i JWK „Lubliniec”). Na murawie natomiast, podczas odgrywania hymnu przed meczem, wojskowi trzymali dwie wielkie flagi – Gliwic i Polski. (pm)