Aktualności | Pływacy „Sikretu” na podium Mistrzostw Polski juniorów

Pływacy „Sikretu” na podium Mistrzostw Polski juniorów

Published: 16.07.2024 / Section: Miasto  Sport

Łącznie 6 medali – w tym 1 srebrny oraz 5 brązowych – wywalczyli zawodnicy i zawodniczki Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich) w Lublinie oraz Mistrzostw Polski juniorów 17- i 18-letnich w Olsztynie.

Od 11 do 14 lipca w Lublinie nasze miasto reprezentowało 12 zawodników: Bartosz Bajor, Marta Cygrimus, Jakub Łowicki, Małgorzata Mosór, Jacek Nowak, Filip Polonius, Ksawery Preg, Karol Rekowski, Aleksandra Sittek, Wiktor Staniszewski, Zofia Tabiś-Hubka oraz Piotr Żogała. W tym samym czasie w Olsztynie o medale walczyli Jakub Katana i Bartłomiej Tarapata.

Najlepszy ze starszych zawodników okazał się Jakub Katana, który w Olsztynie wywalczył tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym. Zdobył także wysokie, 5. miejsce w finale A na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Z kolei z Lublina młodsi pływacy przywieźli łącznie 5 medali. Już pierwszego dnia zawodów brązowy medal na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym wywalczyła sztafeta mieszana w składzie: Marta Cygrimus (grzbietowy), Karol Rekowski (żabka), Małgorzata Mosór (delfin) i Filip Polonius (kraul). W konkurencjach indywidualnych najlepiej wypadła Marta Cygrimus, która zdobyła dwa brązowe medale – na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym. Brąz wywalczyli także Małgorzata Mosór na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz Filip Polonius na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Niewiele, bo zaledwie 0,01 sekundy do kolejnego brązowego medalu zabrakło Filipowi Poloniusowi na dystansie 50 m stylem dowolnym, w którym ostatecznie zajął 4. miejsce. Zdobył także 5. miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Równie niewielką przewagą szansę na kolejny brąz straciła też Małgorzata Mosór, która zajęła 4. miejsce na 50 m stylem motylkowym. Na 4. lokacie na 4 x 100 m stylem zmiennym uplasowała się również sztafeta dziewcząt. Wysokie, 8. miejsce na 50 m stylem klasycznym zdobył także Karol Rekowski.

Zawodników, będących uczniami pływackich klas sportowych ZSO nr 8, do rywalizacji przygotowali trenerzy Michał Matuszewski, Wojciech Wiśniowicz oraz Greg Ioannis Giakovis.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy! (ml)

Reprezentacja "SIkretu" na basenie Filip Polonius na podium Zawodnicy z trenerem Michałem Matuszewskim Filip Polonius i Marta Cigrymus z medalami Małgorzata Mosór z medalem Filip Rekowski Zawodnicy w basenie Jakub Katana na podium Jakub Katana na podium