Aktualności | Piast pokonał Legię. Z kim najbliższy mecz w Gliwicach?

Piast pokonał Legię. Z kim najbliższy mecz w Gliwicach?

Veröffentlicht: 05.08.2024 / Abschnitt: Miasto  Sport

W niedzielnym meczu Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 2-1. Bramki dla Niebiesko-czerwonych zdobyli Michał Chrapek i Tihomir Kostadinov.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a pierwsze minuty przyniosły wiele emocji. Już w 20. min. Piast objął prowadzenie dzięki trafieniu Michała Chrapka, który wykorzystał asystę Jakuba Czerwińskiego. Legia tuż przed przerwą wyrównała wynik. W doliczonym czasie pierwszej połowy, Bartosz Kramer, po podaniu Bartosza Kapustki, umieścił piłkę w siatce, kończąc pierwszą połowę remisem 1-1.

W 85. minucie Tomasz Kostadinov zdobył decydującą bramkę dla Piasta, ustalając wynik meczu na 2-1.

Warto podkreślić, że Piast Gliwice, pod wodzą trenera Aleksandara Vukovicia, zademonstrował świetną organizację gry i skuteczność, co pozwoliło im na zdobycie cennych trzech punktów.

Czuję duże zadowolenie z wygranej na takim terenie, z przeciwnikiem będącym w takiej formie. Trzeba zacząć od gratulacji dla mojej drużyny, że tego dokonała - myślę, że nie przysłowiowym fuksem, tylko dobrą grą. Oczywiście, były fragmenty, w których Legia przeważała, ale zagraliśmy dobry mecz, nieźle weszliśmy w spotkanie – powiedział szkoleniowiec Piasta.

Ten wynik oznacza, że Piast Gliwice awansował na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Następny mecz gliwiczanie rozegrają przy ul. Okrzei. 12 sierpnia o godz. 19.00 zmierzą się z beniaminkiem GKS Katowice. Bilety na to spotkanie są już dostępne – bilety.piast-gliwice.eu. (UM)