Aktualności | Piast liderem Futsal Ekstraklasy!

Piast liderem Futsal Ekstraklasy!

Published: 14.03.2022 / Section: Miasto

Piąte w tym roku zwycięstwo odniosła 12 marca futsalowa drużyna Piasta Gliwice. Podopieczni Orlando Duarte pokonali na wyjeździe Słoneczny Stok Białystok 4:3. Niebiesko-Czerwoni wykorzystali potknięcie futsalistów Rekordu Bielsko-Biała w równoległym meczu i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Bielszczanie mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy.

Drużyna z Białegostoku broni się przed spadkiem i wiadomo było, że o punkty w stolicy Podlasia łatwo nie będzie. W pierwszej połowie bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 17. minuty. Wtedy to Breno Bertoline wykorzystał przedłużony rzut karny i Piast objął prowadzenie. Kolejne bramki kibice zobaczyli dopiero po przerwie.  Dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Patrik Zatović. Wydawało się, że gliwiczanie odniosą łatwe zwycięstwo, ale trener Słonecznych zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem i szybko miejscowi zdobyli bramkę, która przywróciła im nadzieję na korzystny dla siebie wynik. Na chwilę przygasił ją Widuch, który wpisał się na listę strzelców, ale białostoczanie walczyli do końca i za sprawą Wenezuelczyka Helvera Moreno doprowadzili do wyniku 3:4. Końcówka była bardzo emocjonująca i nerwowa, ale gliwiczanie utrzymali korzystny dla siebie wynik i do kolejnego meczu przystąpią z pozycji lidera Futsal Ekstraklasy.