Aktualności | Medalowa passa Sikretu na Mistrzostwach Śląska OPEN

Medalowa passa Sikretu na Mistrzostwach Śląska OPEN

Publié: 11.06.2024 / Section: Miasto  Sport

Aż 36 medali wywalczyli zawodnicy i zawodniczki Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice podczas rozegranych na gliwickim „Olimpijczyku” Mistrzostw Śląska OPEN w pływaniu. W zawodach rywalizowało łącznie 430 pływaków i pływaczek reprezentujących 49 klubów ze Śląska i spoza okręgu.

W zawodach rozegranych 7–8 czerwca na krytej pływalni „Olimpijczyk” rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w wieku 14, 15 i 16 lat oraz 17 lat i starsi. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci gliwickiego „Sikretu”. Dla wielu z nich był to ostatni start kontrolny przed rocznikowymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

Wysokie, 3. miejsca w klasyfikacji medalowej gliwicki klub zajął w rywalizacji 14-latków, zdobywając łącznie 9 medali (6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy) oraz w pojedynku 16-latków, w którym wywalczył aż 21 medali (7 złotych, 11 srebrnych i 3 brązowe). W pozostałych dwóch kategoriach (15 lat oraz 17 lat i starsi) gliwiczanie zdobyli łącznie 6 medali.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Marta Cygrimus, która została najlepszą zawodniczką w kategorii 16 lat.

• Jakub Łowicki – brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym,
  • Tobiasz Naparło – brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym.

Tradycyjnie bardzo dobrze wypadły także zespoły sztafetowe – szczególnie w rocznikach 2010 i 2008. Dziewczęta z rocznika 2008 w składzie: Marta Cygrimus, Zofia Tabis-Hubka, Aleksandra Sittek i Małgorzata Mosór dwukrotnie stanęły na 2. stopniu podium w sztafetach 4 × 100 m stylem dowolnym i 4 ×100 m stylem zmiennym. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy z rocznika 2010 w składzie: Kacper Kowalski, Piotr Głuch, Franciszek Mazik i Tobiasz Naparło, którzy zwyciężyli w sztafetach 4 × 100 m i 4 × 200 m stylem dowolnym. Dodatkowo zespoły z rocznika 2008 wywalczyły srebrne medale w sztafetach 4 × 100 m stylem dowolnym i 4 × 100 m stylem zmiennym.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom oraz ich trenerom – Michałowi Matuszewskiemu, Wojciechowi Wiśniowiczowi i Ioannisowi Giakovisowi serdecznie gratulujemy! (ml)