Aktualności | Mecz na remis futsalowego Piasta i wspomnienie Jerzego Wojewódzkiego

Mecz na remis futsalowego Piasta i wspomnienie Jerzego Wojewódzkiego

Veröffentlicht: 03.10.2022 / Abschnitt: Miasto  Sport

W 5. kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował 2 października z Constractem Lubawa 2:2. Bramki dla drużyny z Areny Gliwice strzelali  Rafael Cadini i Bruno Graca. W przerwie meczu upamiętniono zmarłego przed 4 laty Jerzego Wojewódzkiego, wielkiego entuzjastę i propagatora gliwickiej piłki 5-osobowej. Prezydent Gliwic Adam Neumann przekazał żonie pana Jerzego, Izabeli Wojewódzkiej, złoty medal futsalowego Piasta Gliwice za zdobyte Mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022.

Constract Lubawa przed tą kolejką miał 9 punktów i plasował się na 4 miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy. Lubawianie rozegrali jednak tylko trzy mecze. Piast z dorobkiem 9 „oczek” zajmował 6. pozycję. W przypadku wygranej gliwiczanie przesunęliby się na drugie miejsce, ale goście nie zamierzali na to pozwolić. Stąd od początku kibice oglądali żywe, pełne sytuacji i strzałów widowisko.

Pierwsi na prowadzenie wyszli Konstruktorzy. W 15. minucie po szkoleniowo rozegranym rzucie wolnym piłkę do bramki Piasta skierował Vargas. Wynik 1:0 dla Constractu utrzymał się do przerwy. Zaraz po zmianie stron gliwiczanie (także po stałym fragmencie gry) doprowadzili do wyrównania. Piłkę z rzutu rożnego wybijał Bertoline, zagrywając do wbiegającego Cadiniego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości. W 28. minucie Teixeira, wybijając piłkę z autu, posłał ją przed bramkę, gdzie był Graca. Portugalczyk strzałem z najbliższej odległości wyprowadził Piasta na prowadzenie. W 31. minucie Kriezel popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i zakończyła lot za linią bramki na 2:2. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie i z tego rezultatu na pewno bardziej byli zadowoleni lubawianie, bo punkt zdobyty na wyjeździe jest cenną zdobyczą.