Aktualności | Gliwiczanki trzecie w Mistrzostwach Świata Dance World Cup

Gliwiczanki trzecie w Mistrzostwach Świata Dance World Cup

Veröffentlicht: 08.07.2024 / Abschnitt: Miasto

3. miejsce w Mistrzostwach Świata Dance World Cup 2024 w kategorii taniec narodowy wywalczyły tancerki z gliwickiej Akademii Tańca Salake. Szóstka utalentowanych dziewcząt rywalizowała w tańcu irlandzkim z 29 zespołami z całego świata. Tancerki Salake zajęły także 11. i 13. lokatę odpowiednio w kategorii duet oraz młodszej w tańcu narodowym.

Zawody zostały rozegrane w czeskiej Pradze i zgromadziły 20 tys. uczestników.

Doskonale zaprezentowały się reprezentantki gliwickiej Akademii Tańca Salake, które na listę swoich imponujących sukcesów na arenie międzynarodowej mogą dopisać kolejne:

• 3. miejsce na 30 zespołów w kategorii Junior Small Group National Dance and Folklore dla starszych tancerek,
  • 11. miejsce na 38 startujących w kategorii Junior Duet/trio National Dance and Folklore dla Celiny Michalskiej i Róży Nowak,
  • 13. miejsce na 30 zespołów w kategorii Children Small Group National Dance and Folklore dla najmłodszej grupy debiutantek.

Dziewczyny wykazały się niezwykłym talentem i determinacją, rywalizując na najwyższym poziomie. Ich występ był prawdziwym arcydziełem tanecznej sztuki – mówi Alicja Koćwin, trenerka Akademii Tańca Salake. Sukces to także zasługa jej mamy, Joanny Koćwin, która pomogła w dopracowaniu choreografii i wspierała cały zespół. W przeszłości Salake właśnie pod jej kierownictwem zdobyło dwukrotne mistrzostwo i kilkukrotne wicemistrzostwo świata, a także wielokrotne mistrzostwo Polski i Europy.

Więcej informacji na temat działalności Salake znajdziecie na ich Facebooku.

Wszystkim tancerkom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy! (ml)

Medale młodszych tancerek Salake Medale starszych tancerek Salake Tancerki Salake skaczące z radości na scenie Zwycięski duet