Aktualności | Gliwiczanki piąte w Mistrzostwach Świata Głuchych w siatkówce plażowej

Gliwiczanki piąte w Mistrzostwach Świata Głuchych w siatkówce plażowej

Publié: 11.09.2024 / Section: Miasto  Sport

Zawodniczki Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG Gliwice – Anna Krzak i Barbara Kołtun, które w lipcu po raz drugi zdobyły mistrzostwo Polski, tym razem zajęły wysokie, 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Głuchych w Piłce Siatkowej Plażowej w czeskiej Pradze. To ich największy sukces w karierze!

To właśnie drugie w ich dorobku zwycięstwo w lipcowych Mistrzostwach Polski w Sulejowie, w których Barbara Kołtun została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, zapewniło gliwiczankom kwalifikację do Mistrzostw Świata. W zawodach rozegranych na przełomie sierpnia i września w Pradze rywalizowało łącznie 14 par żeńskich i 13 męskich.

Spośród polskich duetów żeńskich najlepiej poradziły sobie Anna Krzak i Barbara Kołtun, które – mimo wysokich temperatur i pełnego słońca – po zaciętej rywalizacji zajęły wysokie, 5. miejsce, awansując tym samym o 3 pozycje w stosunku do Mistrzostw Świata rozegranych w Polsce w 2021 roku. Panie uzyskały także kwalifikację do udziału w XXV Letnich Igrzyskach Głuchych, które odbędą się w listopadzie przyszłego roku w Tokio.

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy! Natomiast tym, którzy chcieliby śledzić ich sportowe poczynania zachęcamy do obserwowania profilu duetu na Instagramie

Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących MIG to gliwicki klub sportowy zrzeszający osoby z wadą słuchu w ramach ośmiu sekcji sportowych – pływackiej, futsalu, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, curlingu, judo i lekkoatletyki. (ml/PZSN/MIG Gliwice)