Aktualności | Gliwicka „fabryka” medali

Gliwicka „fabryka” medali

Publié: 08.10.2018 / Section: Miasto

To był rewelacyjny występ zawodników z Klubu Pływackiego „Sikret” w Gliwicach! Podczas VII Międzynarodowego Mitingu Pływackiego Park Wodny Tarnowskie Góry zdobyli aż 40 medali, w klasyfikacji ogólnej zajmując wysokie, II miejsce.

VII Międzynarodowy Miting Pływacki Park Wodny Tarnowskie Góry to prestiżowa impreza, w której uczestniczą mistrzowie kraju, Europy i Świata. W tym roku w zawodach wzięło udział 37 klubów. Wśród nich – gliwicki Klub Pływacki „Sikret” , który wywalczył 16 złotych, 13 srebrnych i 11 brązowych medali. Dzięki temu w klasyfikacji medalowej gliwiccy pływacy uplasowali się na II miejscu, tracąc zwycięstwo na korzyść gospodarzy dopiero w ostatniej konkurencji!

Najwięcej medali indywidualnie wywalczył Louis Sakamoto (4 złote i 2 srebrne), Grzegorz Czogała (3 złote i 1 srebrny), Oskar Kubieniec (2 złote i 1 srebrny) oraz Maciej Gabryś i Michał Kapisa (po 2 złote).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom! (mka)