Aktualności | Gliwice stolicą kobiecego boksu. Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

Gliwice stolicą kobiecego boksu. Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska

Polski Związek Bokserski/ Facebook

Опубликовано: 09.09.2024 / Раздел: Miasto  Sport

126 zawodniczek z 13 krajów – w tym 22 kadetki, 28 juniorek i 76 seniorek – rywalizowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie, jednym z największych turniejów boksu amatorskiego w Europie, rozgrywanym w Gliwicach. Tegoroczna edycja na stałe zapisze się w historii boksu, ponieważ seniorki po raz pierwszy walczyły bez kasków.

Od 2 do 7 września w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 najlepsze pięściarki z Polski i ze świata rywalizowały podczas mistrzostw zorganizowanych przez Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo. Podczas sobotniego finału na podium nie brakowało polskich akcentów.

Medalowa passa Polek

Najlepsze spośród seniorek okazały się: Barbara Marcinkowska (70 kg), która wygrała z Senegalką Cheikh Mbaye-Ava w 1. rundzie przez RSC (zakończenie walki przed czasem) oraz Oliwia Toborek (75 kg), która pokonała Angielkę Marykate Smith 3:2.

Złote medale w kategorii juniorek zdobyły: Julia Oleś (+81kg), Natalia Niewiadomska (48 kg), Nadia Formela (50 kg), Martyna Koczkodaj (52 kg), Kinga Krówka (63 kg), Amelia Kostrzewa (66 kg), Emilia Koterska (70 kg) i Oliwia Araszewska (75 kg).

Na 1. miejscu podium stanęło 6 kadetek: Natasza Kosiec (52 kg), Zuzanna Gołębiewska (54 kg), Wiktoria Kustosz (57 kg), Maria Gorzelanna (60 kg), Oliwia Małyszek (66 kg) i Laura Szydłowska (70 kg).

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy! (ml/Polski Związek Bokserski)