Aktualności | Brawo Wy! Mistrzowski maj MIG Gliwice

Brawo Wy! Mistrzowski maj MIG Gliwice

Natalia Maguda, fot. MIG Gliwice

Veröffentlicht: 04.06.2024 / Abschnitt: Miasto  Sport

Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących MIG Gliwice ma za sobą bardzo udany maj! Mistrzowskie trofea zdobywali pływacy, siatkarki i lekkoatletki.

Wojciech Witecki, młody pływak MIG Gliwice, na organizowanych w Łodzi Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Pływaniu Seniorów i Juniorów (8–19 maja) zdobył 5 złotych medali i 1 srebrny w kategorii junior oraz 2 brązowe medale w kategorii senior. Jego starszy kolega, Jakub Kramarczyk, na 200 m stylem dowolnym w kategorii senior zdobył srebrny medal. Wielkie gratulacje!

10 i 11 maja w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej odbył się Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Kobiet o Mistrzostwo Polski. Bardzo niewiele zabrakło siatkarkom MIG Gliwice, aby zająć pierwsze miejsce! Po bardzo dobrej grze uległy 3:2 zespołowi Świtu Wrocław, zdobywając ostatecznie srebrne medale.

Na koniec miesiąca, 25 i 26 maja, w Spale odbywały się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Znakomicie spisały się w nich zawodniczki MIG-u: Natalia Maguda (złoto na 400 m i 800 m), Barbara Kołtun (złoto w skoku wzwyż i rzucie oszczepem) i Anna Krzak (srebro w pchnięciu kulą 4 kg, brąz w rzucie oszczepem i rzucie dyskiem). 12-letnia Natalia Maguda została też uznana największym odkryciem zawodów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!