Aktualności | Brawo, futsaliści!

Brawo, futsaliści!

Published: 07.03.2022 / Section: Miasto

W meczu 19. kolejki Futsal Ekstraklasy (5 marca) Piast pokonał GI Malepszy Futsal Leszno 5:2. Do przerwy wynik był remisowy, lecz gliwiczanie przechylili szalę na swoją korzyść w drugiej połowie.

Już w 3. minucie prowadzenie gospodarzom dał Marek Bugański, który po szybkim kontrataku dobił strzał początkowo wybroniony przez Orfeusza Jarożka. Niezrażeni tym obrotem sprawy lesznianie szybko doprowadzili do remisu – Jakub Kąkol zaskoczył mocnym strzałem Michała Widucha. W 8. minucie Szadurski wybijał piłkę z autu, posłał ją w światło bramki, a golkiper z Leszna jeszcze ją dotknął i sędziom nie pozostało nic innego, jak zaliczyć tego gola jako trafienie samobójcze. Jeszcze przed przerwą trener przyjezdnych – Tomasz Trznadel – zdecydował się na wycofanie swojego bramkarza i dało to pożądany efekt. Marcin Firańczyk wepchnął piłkę do bramki, po nieskutecznej interwencji  golkipera Piasta.

Na drugą połowę gliwiczanie wyszli skoncentrowani i zmotywowani, ale ich ataki długo nie przynosiły efektu. Dopiero w 33. minucie Sebastian Szadurski uderzeniem zza pola karnego wyprowadził Piasta na prowadzenie. Za chwilę Miguel Pegacha zamienił podanie Breno Bertolinego na czwartego gola dla gospodarzy i Orlando Duarte mógł odetchnąć z ulgą. Dwie minuty później kolejną bramkę strzelił Szadurski. Wynik 5:2 potwierdził wyższość gliwiczan, ale nie była to łatwa wygrana.