Aktualności | 6 medali lekkoatletów Piasta na zakończenie sezonu

6 medali lekkoatletów Piasta na zakończenie sezonu

Published: 10.10.2024 / Section: Miasto  Sport

W sumie 6 medali – w tym 3 srebrne i 3 brązowe – wywalczyli młodzi reprezentanci sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice podczas ostatnich w tym sezonie Mistrzostw Śląska U14. Na stadionie lekkoatletycznym im. Eugeniusza Bieniasza w Gliwicach rywalizowało łącznie 370 zawodniczek i zawodników z 30 śląskich klubów.

Ostatnie w tym roku zawody, w których młodzi lekkoatleci walczyli o tytuły mistrzów Śląska w kategorii U14, zostały rozegrane w minioną sobotę, 5 października. Mimo niesprzyjającej pogody spora grupa uczestników wywalczyła medale i ustanowiła nowe rekordy życiowe. Sekcja lekkoatletyczna GKS Piast – jako organizator imprezy – wystawiła swoich reprezentantów w większości konkurencji.

Najlepszy spośród gliwiczan okazał się Maksymilian Chłond, który został potrójnym medalistą. Podopieczny Józefa Ramusa wywalczył srebrny medal w skoku w dal, osiągając wynik 4,98 metrów i ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Po drugi – tym razem brązowy – medal sięgnął w sprincie na 100 metrów, kończąc bieg z czasem 12,95 sekund. W tej samej konkurencji wicemistrzem Śląska został inny podopieczny Józefa Ramusa – Maksymilian Karkus, kończąc bieg z wynikiem 12,03 sekund. Po kolejne srebro sięgnął też na dystansie 300 metrów, kończąc bieg z czasem 40,89 sekund. Na tym samym dystansie Kacper Hutnik trenowany przez Zbigniewa Borka wywalczył brązowy medal z wynikiem 41,51 sekund. Chłond, Karkus i Hutnik ponownie stanęli na podium w sztafecie 4 × 100 metrów. Biegnąc w drużynie z podopiecznym Adama Śniegórskiego – Maksymilianem Stołą – osiągnęli wynik 52,06 sekund, zajmując w tej konkurencji 3. miejsce.

O podium w dwóch konkurencjach otarła się natomiast Emilia Szczypuła. Zawodniczka Piasta zajęła 4. miejsce w skoku w dal, uzyskując wynik 4,63 metrów i ustanawiając swój nowy rekord życiowy oraz w wieloskoku, który zakończyła z wynikiem 9,50 metrów. Bliska medalu była też Lena Zelek, która zajęła 4. miejsce w biegu na 300 metrów, kończąc go z rezultatem 45,58 sekund. Z kolei na 5. lokacie zawody zakończyła żeńska sztafeta 4 × 100 metrów, która pobiegła w składzie: Agata Zawadzka, Emilia Szczypuła, Milena Neska i Lena Zelek, kończąc bieg z czasem 55,99 sekund. Warto zaznaczyć, że w tej konkurencji wystartowało aż  26 sztafet.

Teraz lekkoatleci Piasta skupią się na trenowaniu do kolejnego sezonu. Wyjątkiem będzie jedynie trójka podopiecznych Adama Śniegórskiego – Franciszek Mazik, Jan Stasiak i Nikodem Kęcik – która wystartuje w finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Trzymamy kciuki! (ml/piast.gliwice.pl)

Emilia Szczypuła skacząca w dal Maksymilian Karkus, trener Adam Śniegórski i Maksymilian Chłond Medaliści Piasta Gliwice