Aktualności | 1 punkt w meczu ze Śląskiem. 7 miejsce w tabeli

1 punkt w meczu ze Śląskiem. 7 miejsce w tabeli

Veröffentlicht: 02.09.2013 / Abschnitt: Miasto  Sport

W 6.kolejce piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1 (1:0). 13 września podopieczni Marcina Brosza zagrają z Wisłą w Krakowie.

Wynik otworzyli gospodarze. W 35. minucie gola dla Piasta zdobył Kamil Wilczek, drugi raz w tym sezonie wpisując się na listę strzelców. Do przerwy rezultat był korzystny dla „Piastunek”. Po przerwie goście jednak wyrównali. W 75. minucie radość wrocławianom dał Marco Paixao. Na pomeczowej konferencji prasowej – trener Piasta przyznał, że mecz był bardzo ciekawy. Że mógł się podobać. - Myślę, że oglądaliśmy bardzo dobre dynamiczne spotkanie z dużą liczbą sytuacji bramkowych, które stworzyły sobie oba zespoły. Trela i Gikiewicz stanęli na wysokości zadania z korzyścią dla tego widowiska i tylko pozwolili na stratę jednej bramki. To jest jednak materiał dla mnie i innych trenerów, musimy ustawicznie pracować nad grą w obronie – komentował Marcin Brosz. Za niespełna dwa tygodnie gliwiczanie pojadą do Krakowa, by o ligowe punkty powalczyć z Wisłą.