Aktualności | Sukces pływaczki z Gliwic!

Sukces pływaczki z Gliwic!

Veröffentlicht: 04.04.2016 / Abschnitt: Miasto  Życie i styl  Sport

Dwa złote medale i jeden srebrny krążek przywiozła do Polski Dominika Kossakowska z zawodów w cypryjskim Limassol. Młoda pływaczka, która na co dzień trenuje w klubie „SiKReT” Gliwice jest członkinią narodowej kadry juniorów.

W ubiegły weekend w wielomeczu pływackim rozgrywanym na Cyprze na 50 metrowej pływalni w Limassol, rywalizowało 11 reprezentacji narodowych juniorów z Cypru, Czech, Grecji, Izraela, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Brazylii, Austrii, Finlandii i Bułgarii. Młodzi pływacy – dziewczęta  (w wieku 14-15 lat) oraz chłopcy (w wieku 15-16lat) – rywalizowali w wielu konkurencjach indywidualnych i sztafetowych. Dominika Kossakowska wywalczyła złoty krążek indywidualnie w konkurencji 200 m stylem dowolnym. Drugie złoto wywalczyła w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym, a medal srebrny po wyścigu sztafetowym 4x200 m, również stylem dowolnym.

Dominika Kossakowska to wychowanka trenera Michała Matuszewskiego. Swoim występem potwierdziła wspaniałą formę sportową, która pozwala jej zdobywać medale już nie tylko na krajowej arenie sportowej (pięć medali ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu).

Warto podkreślić, że cała reprezentacja Polski juniorów wypadła w tych zawodach bardzo dobrze. W klasyfikacji punktowej dziewczęta zajęły pierwsze miejsce, chłopcy 3 miejsce, a w klasyfikacji łącznej Polska zajęła I miejsce przed reprezentacjami Izraela i Brazylii!