Aktualności | Sportowcy z urzędu

Sportowcy z urzędu

Mistrzostwa samorządowców

Veröffentlicht: 16.09.2015 / Abschnitt: Miasto  Życie i styl  Sport

Zakończyły się X Międzynarodowe Sportowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy.

W 7 konkurencjach wzięło udział ponad 150 zawodników z 22 jednostek samorządowych. Gliwice reprezentowało 17 zawodników – 11 z Urzędu Miejskiego i 6 z jednostek miejskich. Zdobyli 10 medali, zwyciężyli też w  punktacji drużynowej.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach: dart, tenis stołowy, badminton,  speed badminton, strzelanie, pływanie oraz plażowa piłka siatkowa. Gliwicki samorząd może się pochwalić dobrymi pływakami – z zawodów przywieźli 3 złote medale. Ponadto gliwiczanie zdobyli trzy srebra (badminton i tenis stołowy) oraz cztery brązowe medale (pływanie, siatkówka plażowa, tenis stołowy i dart). Drużyna z Urzędu Miejskiego w Gliwicach zwyciężyła również w punktacji drużynowej, drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Gorlicach, a trzecie Urząd Miejski w Gorlicach.

W związku z jubileuszem mistrzostw podsumowano punktację dziesięciu edycji zawodów. Urząd Miejski w Gliwicach zajął drugie miejsce. Na pierwszym znalazł się Urząd Miejski Gorlice, a na trzecim Starostwo Powiatowe z Gorlic.

Zawody trwały od 10 do 13 września i odbyły się w Gorlicach.