Aktualności | Medal za medalem. Rekord za rekordem…

Medal za medalem. Rekord za rekordem…

Published: 14.03.2016 / Section: Miasto  Życie i styl  Sport

Gliwicki Olimpijczyk jest szczęśliwy dla młodych pływaków. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich ustanowiono aż dwa rekordy kraju, a wielu zawodników poprawiło swoje "życiówki".

W ubiegły weekend do Gliwic przyjechało w sumie ponad 400 zawodników ze 128 klubów z całej Polski. Dla organizatorów był to test, który zdali na medal. Potwierdziło się, że gliwicka pływalnia olimpijska jest gotowa na organizację imprez sportowych na najwyższym poziomie!

Gwiazdą Mistrzostw został Piotr Siemiński (UKS Żoliborz Warszawa), który ustanowił rekord Polski 16-latków aż w dwóch kategoriach. W sumie Siemiński wyjechał z Gliwic z fantastycznym wynikiem: 3 starty - 3 złote medale, 2 rekordy Polski oraz drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników mistrzostw. Na pierwszym miejscu tabeli multimedalistów uplasował się z kolei Jakub Smoliński (KS „1” Ożarów Mazowiecki), który zdobył aż 5 medali! Wśród pań fantastyczną formę zaprezentowała Weronika Górecka (MKS Juvenia Wrocław), która zdobyła aż cztery krążki.

W drużynowej klasyfikacji medalowej zwyciężyła Juvenia Wrocław, której zawodnicy zgromadzili w sumie 11 medali (7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy), drugie miejsce zajął UKS G-8 Bielany (12 medali), a trzecie KS „1” Ożarów Mazowiecki  z 5 złotymi medalami zdobytymi przez Jakuba Smolińskiego.

Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Zródło: megatiming.pl. Zdjęcia: Michał Biel.