Aktualności | Kto wygrał mecz? Piast Gliwice! GKS!

Kto wygrał mecz? Piast Gliwice! GKS!

Veröffentlicht: 24.02.2015 / Abschnitt: Miasto  Życie i styl  Sport

Po koncertowej grze, szczególnie w drugiej połowie,  Piast Gliwice pewnie pokonał GKS Bełchatów 3:1 (0:1).

Jednym z bohaterów poniedziałkowego widowiska był Kamil Wilczek. - Na początku ten mecz był niemrawy w naszym wykonaniu, dodatkowo straciliśmy bramkę, która nie ułatwiała nam gry - komentował Wilczek po końcowym gwizdku. - W momencie otrzymania czerwonej kartki przez zawodnika z Bełchatowa, nasza gra się ożywiła i mieliśmy swoje okazje, by wyrównać wynik spotkania. Niestety, jak na złość nic nie wpadło - dodał piłkarz Piasta Gliwice.

Obraz gry znacznie zmienił się w drugiej odsłonie spotkania. - Założeniem po przerwie było zdobycie bramki, która pozwoli nam na lepsze wprowadzenie się w to spotkanie i wywoła mentalną przewagę nad zespołem gości. Tak też się stało. Po wyjściu na druga połowę ta sztuka się udała, co nas bardzo ucieszyło i dało nam pozytywny bodziec na resztę tego meczu - zaznaczył najskuteczniejszy napastnik gliwickiej drużyny. - Później kontrowaliśmy przebieg spotkania, czym potwierdzeniem były kolejne dwie bramki w wykonaniu Gerarda Badii i Tomasza Podgórskiego - zakończył Wilczek.

- Zagraliśmy przeciwko drużynie, której bardzo ciężko strzela się bramki. Ten mecz był dla nas bardzo trudny, chociażby ze względu na stracona na samym początku bramkę, która moim zdaniem nie powinna być uznana, gdyż była strzelona ze spalonego. Wszystko odwróciło się w 23 minucie, kiedy Bełchatów został osłabiony czerwoną kartką. W drugiej połowie daliśmy z siebie wszystko i jestem bardzo wdzięczny moim zawodnikom za postawę, która zaprezentowali - mówił już po meczu Angel Perez Garcia, trener Piasta Gliwice.

Piast Gliwice - GKS Bełchatów 3:1 (0:1)
0:1 - Piech, 13 min.
1:1 - Wilczek, 48 min.
2:1 - Badia, 59 min.
3:1 - Podgórski, 82 min.

Piast: Szmatuła - Klepczyński (46. Szeliga), Hebert, Osyra, Moskwik - Podgórski, Martinez, Vassiljev, Jurado (64. Zivec), Badia (75. Murawski) - Wilczek.

Bełchatów: Zubas - Witasik, Baranowski, Telichowski, Mójta - Michał Mak, Baran (63. Olszar), Komołow, Wacławczyk (33. Rachwał), Małkowski (63. Wroński) - Piech.

Żółte kartki: Osyra - Rachwał, Mójta.