Aktualności | Zapomnieć o Gdańsku…

Zapomnieć o Gdańsku…

Publié: 24.10.2016 / Section: Miasto  Sport

…i wygrać u siebie! To najważniejsze zadanie dla zawodników Piasta Gliwice, którzy w 13. kolejce piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Lechią 2:3 (1:1). Najbliższym rywalem gliwiczan będzie Termalica BRUK-BET Nieciecza. Mecz przy Okrzei rozpocznie się 28 października (piątek) o godz. 18.00.

W wyjazdowym spotkaniu z Lechią w Gdańsku bramki Urosa Koruna i Sasy Ziveca nie wystarczyły, by zdobyć chociaż punkt. Piast przegrał, ale walczył do końca.

Od pierwszej minuty na murawę w Gdańsku wybiegli Bartosz Szeliga, Sandro Gotal, Sasa Zivec, Edvinas Girdvainis oraz powracający po pauzie za kartki Hebert. W meczowej osiemnastce Piasta zabrakło kontuzjowanych Macieja Jankowskiego, Marcina Pietrowskiego i Mateusza Maka. Z powodu choroby nie wystąpił także Radosław Murawski. Opaskę kapitańską przejął Jakub Szmatuła.

Początek rywalizacji należał do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali szybko zdobytym golem. Po tym trafieniu gra się nieco wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Więcej strzałów oddawali jednak gracze Piasta, a jeden z nich znalazł drogę do siatki. Po zmianie stron kolejny raz aktywniejsi byli miejscowi, ale to Niebiesko-Czerwoni byli skuteczniejsi i wyszli na prowadzenie. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i zdołali odrobić straty za sprawą dwóch bramek Flavio Paixao, który rozgrywał swój setny mecz w ekstraklasie. Podopieczni Radoslava Latala próbowali jeszcze wyrównać, ale zabrakło im czasu. – Jeśli chce się wygrać z Lechią, to trzeba być skoncentrowanym przez pełne 90 minut – mówił po meczu trener Piasta Radoslav Latal. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była zła. Przez kwadrans przeważali gospodarze i strzelili nam bramkę. Później dobrze zagraliśmy pressingiem, dzięki czemu odrobiliśmy straty – mówił czeski szkoleniowiec. – Dobrze weszliśmy w drugą połowę, udało nam się wyjść na prowadzenie. Końcówka była jednak słaba... Straciliśmy dwa gole i bardzo potrzebne nam punkty. Teraz musimy się przygotować do kolejnego ważnego dla nas meczu – zakończył Latal. A to wcale nie będzie łatwy mecz. Do Gliwic przyjedzie Termalica BRUK-BET Nieciecza, która – póki co – jest rewelacją rozgrywek. Najbliższy rywal Piasta zgromadził do tej pory aż 24 punkty i zajmuje 3 miejsce w tabeli piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy.