Aktualności | Wygrać ze Śląskiem. Wyjść ze strefy spadkowej!

Wygrać ze Śląskiem. Wyjść ze strefy spadkowej!

Published: 03.07.2017 / Section: Miasto  Sport

To cel, do którego dążyć będą zawodnicy gliwickiego Piasta w najbliższym meczu. 6 maja do Gliwic przyjedzie WKS Śląsk Wrocław. Początek sobotniego spotkania przy Okrzei o godz. 15.30.

Po remisie 1:1 z Akrą Gdynia w poprzedniej kolejce, trener Dariusz Wdowczyk dziękował swoim zawodnikom za zaangażowanie i walkę do końca. Rzeczywiście gliwiczanie byli w bardzo niekomfortowej sytuacji. Szybko stracili bramkę (po rzucie karnym w 9. minucie), grali w osłabieniu (czerwona kartka dla Sedlara – 73. minuta) i wyrównali dopiero w końcówce (88. minuta spotkania) trafieniem Macieja Jankowskiego. – Myślę, że z przebiegu meczu - a szczególnie drugiej połowy - ten punkt nam się należał. Nawet grając w dziesiątkę potrafiliśmy przycisnąć Arkę. Mogła paść druga bramka, która dobiłaby naszych rywali – powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych na pomeczowej konferencji. – Mogę być zadowolony, że do Gliwic nie wracamy z pustymi rękoma – przyznał Wdowczyk.

Samymi remisami Piast się jednak w Ekstraklasie nie utrzyma. Okazją, by zdobyć upragniony komplet punktów będzie sobotni mecz ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane w Gliwicach. Początek o godz. 15.30.

Po 31. kolejkach Śląsk Wrocław zajmuje 12. miejsce w tabeli. Zawodnicy z Dolnego Śląska zgromadzili 31 punktów. Piast ma 30 oczek i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowym zestawieniu.