Aktualności | Tytuł mistrzyni krajowej dla Anny Kubickiej

Tytuł mistrzyni krajowej dla Anny Kubickiej

Publié: 11.08.2015 / Section: Miasto  Sport

Po zdobyciu mistrzostwa Polski juniorek do 16 lat szachistka KS „Carbo” Gliwice kontynuuje pasmo bardzo dobrych występów.

Startując w silnie obsadzonym turnieju w Łazach zajęła  9 miejsce w gronie 48 zawodników. Anna Kubicka uzyskała 6 pkt. w 9 grach. Wypełniła drugą normę na tytuł  mistrzyni i zdobyła mistrzowską klasę sportową. Tytuł mistrzyni został jej przyznany 3 sierpnia. Najnowszym osiągnięciem utalentowanej szachistki jest tytuł Mistrzyni Polski Juniorek do 16 lat w szachach szybkich oraz brązowy medal w szachach błyskawicznych. Zawody odbyły się w katowickim Spodku w dniach: 6 – 9 sierpnia.

Kolejnym doskonałym występem Ani były Drużynowe Mistrzostwa Europy juniorek do 18 lat rozegrane w Karpaczu. Gliwiczanka (grając na 1 szachownicy) wspólnie z Alicją Śliwicką tworzyły  zespół Polska II, który zajął 3 miejsce nagrodzony brązowymi medalami. Ostatnie wyniki  spowodowały olbrzymi skok w punktacji rankingowej. Na sierpniowej liście rankingowej Ania plasuje się na 2 miejscu wśród dziewcząt do 16 lat (również do 18 lat). Na liście rankingowej polskich szachistek zajmuje 17 pozycję. Również imponująco przedstawia się pozycja naszej mistrzyni na listach światowej i europejskiej. Aktualnie Kubicka zajmuje 12 miejsce w Europie i 14 w świecie wśród dziewcząt do 16 lat.