Aktualności | Trzynastka pechowa dla Piasta

Trzynastka pechowa dla Piasta

Veröffentlicht: 26.10.2015 / Abschnitt: Miasto  Sport

W 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na własnym boisku z Koroną Kielce 0:1 (0:1).

Podczas pomeczowej konferencji trener Piasta Gliwice nie krył rozczarowania wynikiem spotkania. Radoslav Latal zwrócił też uwagę na przyczyny porażki i problemy kadrowe z jakimi boryka się jego zespół. - Wiedzieliśmy jaką drużyną jest Korona. Wiedzieliśmy, że ich mocną stroną jest formacja defensywna. Niestety w pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo. Do tego doszedł błąd Jakuba Szmatuły i straciliśmy bramkę - zaczął czeski szkoleniowiec.  - W drugiej odsłonie po kilku zmianach nasza gra uległa poprawie. Zaczęliśmy stwarzać sytuacje, ale raził brak skuteczności. Nie jestem zadowolony z gry zespołu, a zwłaszcza z pierwszej połowy. Nie da się ukryć, że brak jednego zawodnika z podstawowego składu sprawia, że mamy problemy z ustaleniem  meczowej jedenastki - powiedział trener Piasta Gliwice - To nie był Piast, do którego się przyzwyczailiśmy w tym sezonie. Chciałem, żebyśmy grali piłkę po ziemi, a nie wysokie podania, które ze względu na wysokich obrońców Korony nie miały szans powodzenia – zakończył Radoslav Latal.