Aktualności | Szczypiornistki znów wygrały. Brawo!

Szczypiornistki znów wygrały. Brawo!

Publié: 04.04.2016 / Section: Miasto  Sport

Piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice w znakomitym stylu pokonały wiceliderki tabeli KPR II Ruch Chorzów 38:25 (18:14).

Nasze zawodniczki od samego początku pewnie atakowały bramkę  gospodarzy pokazując znakomite przygotowanie techniczne duetu Świderska - Mrozek. Świetnie spisała się też obrona. Dzięki temu, po pierwszej połowie, gliwiczanki schodziły do szatni z czteropunktową przewagą – 18:14. W drugiej połowie zawodniczki SPR sukcesywnie powiększały przewagę rzutami z linii 9 merów. Rewelacyjnie spisał się duet Abramowicz – Mikosz, który perfekcyjnie przeprowadzał kontry. Kolejny raz bardzo dobry mecz zanotowały nasze juniorki: bramkarka Klaudia Zizulewska, Daria Nawrocka oraz właśnie Zuzanna Mikosz, która wpisała się na listę najlepszego strzelca meczu z dobywając 9 bramek.  Na słowa uznania w tym meczu zasługuje cała drużyna która pokazała doskonałe zgranie oraz  przygotowanie techniczne. Już w przyszłą sobotę, 9 kwietnia, w wyjazdowym meczu
w Krakowie gliwiczanki na trzy kolejki przed końcem rozgrywek będą mogły świętować awans do baraży o wejście do I ligi.