Aktualności | Nasze Akademiczki wicemistrzyniami Polski!

Nasze Akademiczki wicemistrzyniami Polski!

Veröffentlicht: 05.05.2016 / Abschnitt: Miasto  Sport

Kapitalnym wynikiem zakończyła tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet drużyna Politechniki Śląskiej. Zespół prowadzony przez doc. Krzysztofa Czaplę został wicemistrzem Polski!

Gliwiczanki nie jechały do Warszawy w roli faworyta. Nie mniej jednak drużyna ta już w turnieju eliminacyjnym  pokazała, że jest mocna. Przymnijmy, że Akademiczki z Politechniki Śląskiej były najlepsze w Cieszynie, gdzie rozegrano półfinały. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 16 drużyn. Zespół podzielono na cztery grupy. Po dwie najlepsze awansowały do strefy pucharowej. Nasza drużyna grupę wygrała bez straty seta.

W ćwierćfinale gliwiczanki z mierzyły się z WSPiA Poznań. W pierwszym secie grano na przewagi. Lepsze okazały się gliwiczanki wygrywając 27:25. W drugiej partii zdecydowanie lepsze były poznanianki, wygrywając tego seta do 16. W tie-breku pokazał siły dały Akademiczki z Gliwic. Zwycięstwo 15:7 pokazuje, kto był lepszy.

W pierwszym secie meczu półfinałowego drużyna Politechniki Śląskiej wysoko przegrała z  ekipą z Krosna do 11. Wydawało się, że krośnianki, które broniły tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku będą poza zasięgiem drużyny z Gliwic, ale podopieczne doc. Krzysztof Czapli wspięły się  na wyżyny, wygrywają drugą partię do 24, a tie-breka do 13!

W finale na PŚ czekała Akademia Leona Koźmińskiego z Warszawy. Tu grano już do trzech zwycięstw. Mimo zaciętej walki Akademiczki z Politechniki Śląskiej musiały uznać wyższość  warszawianek, przegrywając 0:3, ale srebrny medal to duży sukces tej drużyny – gratulujemy!