Aktualności | Judocy z Gliwic z medalami

Judocy z Gliwic z medalami

Veröffentlicht: 04.04.2016 / Abschnitt: Miasto  Sport

Kolejne sukcesy odnieśli zawodnicy sekcji judo AZS Gliwice. W Bydgoszczy odbyły się zawody Pucharu Polski juniorów. Gliwiczanie wrócili do domu z trzema medalami.

Złoto wywalczył Kacper Szczurowski w kategorii 100 kg, srebrny krążek zdobyła Alicja Lewandowska w kategorii do 70 kg, a na najniższym stopniu podium zameldował się Michał Głowacki w kategorii do 90 kg.  Drużynowo gliwiczanie zajęli świetne trzecie miejsce.

Po juniorach przyszedł czas na seniorów. Zawody Pucharu Polski rozegrane zostały w małej miejscowości Luboń koło Poznania. Również i tam nieźle spisali się akademicy. Srebrne medale zdobyli Jacek Malczewski (kat. 66 kg) i Arkadiusz Szyszkowski (kat. 90 kg). Brązowy krążek zdobył Arkadiusz Kowalski (kat. 73 kg), a dobre piąte miejsce zajął Kamil Niedziela (kat. 100 kg).