Aktualności | Futsalowy Piast: drugie zwycięstwo u siebie!

Futsalowy Piast: drugie zwycięstwo u siebie!

Publié: 25.10.2016 / Section: Miasto  Sport

Piast Gliwice pokonał FC Toruń 4:2 w 5. kolejce o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy. Dla gliwiczan był to trzeci z rzędu mecz bez porażki przed własną publicznością (dwie wygrane, jeden remis).

Spotkanie w hali przy ul. Jasnej 31 rozegrano w niedzielę (23 października). Zdaniem komentatorów, żadna z drużyn nie była faworytem, choć do zakończenia pierwszej połowy spotkania Piast prowadził 1:0 po strzale Przemysława Dewuckiego w 5. minucie meczu.

Torunianie, krótko po rozpoczęciu drugiej połowy, wyrównali. Od 29. minuty wypadki potoczyły się błyskawicznie. Zawodnik Piasta, Krzysztof Piskorz, w indywidualnej akcji celnym strzałem prosto w siatkę zmienił wynik na 2:1, a 120 sekund później Cleverson Pelc-Fernandes wyrównał na 2:2. Kilka minut później Krzysztof Piskorz strzelił ponownie i wprowadził w szeregi gości niemałą nerwowość. Porażkę Torunian przypieczętował gol Maksyma Pautiaka na 10 sekund przed końcem meczu.

– Był to, mimo wszystko, trudny rywal, ale zaangażowanie Piasta było takie, jakiego oczekiwałem. Były oczywiście błędy po naszej stronie, ale popełniliśmy ich znacznie mniej niż przeciwnik – mówił po meczu Sebastian Wiewióra, trener futsalowego Piasta Gliwice.

Dzięki trzem zdobytym punktom gliwiczanie przesunęli się na piąte miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu (4 listopada) Piast zmierzy się z Red Dragons Pniewy. (pm)

Po prawej Maksym Pautiak, fot. M. Duś

Piast Gliwice – FC Toruń 4:2 (1:0)

Bramki:
1:0 – 4:34` Przemysław Dewucki (asysta Maksym Pautiak)
1:1 – 20:59 Cleverson
2:1 – 28:06 Krzysztof Piskorz (bez asysty)
2:2 – 30:00 Cleverson
3:2 – 33:48` Krzysztof Piskorz  (bez asysty)
4:2 – 39:50` Maksym Pautiak  (asysta Łukasz Groszak)

Piast Gliwice: Łukasz Groszak (12), Michał Widuch (23),  –  Zbigniew Mirga (3), Tomasz Szczurek (7), Robert Satora (9), Marcin Grzywa (10), Mateusz Krzymiński (11), Łukasz Groszak (12), Przemysław Dewucki (13), Amadeusz Pasierb (14), Paweł Barański (17), Maksym Pautiak (88), Taras Tarasovych (92), Krzysztof Piskorz (93), Sebastian Szadurski (98)
Trener: Sebastian Wiewióra, Jacek Podgórski

FC Toruń: Nicolae Neagu (27), Kamil Naparło (31) –  Esteban Jose Fresno Del Rio (3), Michał Wojciechowski (4), Cleverson Pelc – Fernandes (5), Marcin Mikołajewicz (7), Ivan Lopez Del Pino (8), Sylwester Kieper (9), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Remigiusz Spychalski (14), Kamil Naparło (31)
Trener: Klaudiusz Hirsch

Sędziowali: Seweryn Dębowski – Dominik Cipiński – Piotr Kołoczek – Marcin Gutowski
Żółte kartki: Tarasowych – Kieper, Mikołajewicz