Aktualności | Albania Mistrzem Europy w Małym Euro!

Albania Mistrzem Europy w Małym Euro!

Published: 13.06.2016 / Section: Miasto  Rozrywka  Sport

Najlepszą drużyną turnieju, którego finał rozegrano na Stadionie Miejskim w Gliwicach okazała się Albania reprezentowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gliwicach.

Drugie miejsce zajęły Niemcy reprezentowane również przez uczniów „piątki”. Trzecie miejsce wywalczyła Hiszpania, której barw bronili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13. Emocji nie brakowało!

Małe Euro 2016 w Gliwicach to turniej, który był wierną kopią prawdziwych rozgrywek – Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które rozgrywane są we Francji. W zawodach udział wzięli uczniowie (klas: 4 – 6) gliwickich szkół podstawowych. Podział na grupy został idealnie odwzorowany. W rozgrywkach wzięły udział 24 drużyny. Wszystkie wyposażone zostały w odpowiednie stroje. Najpierw rozgrywano mecze w grupach, potem systemem pucharowym. Finał odbył się na Stadionie Miejskim w Gliwicach przy Okrzei. Najlepszym wręczono nagrody i ogromne puchary. Wszyscy, którzy wzięli udział w zmaganiach dostali dyplomy oraz stroje, w których grali. Organizatorem imprezy był Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Zdjęcia: Michał Biel