Aktualności | Szachiści z gimnazjum na podium!

Szachiści z gimnazjum na podium!

Publié: 25.11.2016 / Section: Miasto  Nauka  Sport

Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w Gliwicach (ZSO Nr 10) wywalczyli tytuł wicemistrza w finale Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

Finały odbyły się 22 listopada w Częstochowie. Gliwiccy gimnazjaliści (w składzie: Małgorzata Kawecka, Wojciech Burzak, Karol Kukuła, Sebastian Szeliga i Filip Buława, pod opieką p. Małgorzaty Kierat) popisali się wybitnymi umiejętnościami. Aby wziąć udział w finale turnieju, musieli przejść przez eliminacje uczestnicząc w zawodach miejskich i rejonowych.

Do zawodów przystąpiło piętnaście zespołów czteroosobowych  z województwa śląskiego. Reprezentacja Gliwic zdobyła ostatecznie wysokie 2. miejsce. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach. (pm)